Výhody murovaných domov

Tepelnoizolačné vlastnosti

Jednou z hlavných výhod je schopnosť akumulovať tepelnú energiu zabezpečuje vyrovnanú vnútornú teplotu v lete i zime, pretože masívne steny dokážu regulovať príjem a výdaj tepla. V lete vyrovnávajú teplotné rozdiely medzi nocou a dňom, v zime zase optimálne využívajú slnečnú energiu a tým prispievajú k príjemnej vnútornej klíme domu.

Zvukovoizolačné vlastnosti

Budovy z murovaných prvkov poskytujú aj dobrú zvukovo-izolačnú ochranu, murované steny a stropy lepšie zachytávajú zvukové vlny, a chránia tak pred hlukom vznikajúcim vnútri i mimo domu. Aj v prípade požiaru poskytujú dostatočný čas na odchod do bezpečia.

Životnosť

Murované domy nevyžadujú ochranu vo forme pravidelných ochranných náterov, čím ochraňujú životné prostredie aj vašu peňaženku. Vďaka solídnej stavebnej hmote majú masívne a murované konštrukcie výnimočne dlhú životnosť. Preto je aj hodnota murovaného domu pri ďalšom predaji dostatočne vysoká. Vzhľadom na zriaďovacie náklady je ich ročné zhodnotenie veľmi priaznivé.

Odolnosť voči plesniam a hmyzu

Výstavba murovaného rodinného domu z tehál Vám zabezpečí bývanie bez nežiaducich návštevníkov (hmyz, hlodavce, …)

Variabilita

Tehly svojou veľkosťou umožňujú vytvárať rôzne dispozičné riešenia stavieb. Výstavba murovaného rodinného domu preto nie je nijak obmedzená tvarom stavebného materiálu.

Efektivita

Vďaka výnimočne dlhej životnosti je hodnota murovaného domu pri ďalšom predaji dostatočne vysoká a zhodnotenie zriaďovacích nákladov je veľmi priaznivé. Výstavba murovaného rodinného domu je preto vhodnou investíciou do budúcnosti, objekt má väčšiu investičnú hodnotu, napr. aj pri predaji.

Vysnívaný domov

ponúka výstavbu pasívnych a nízkoenergetických murovaných domov.

  • +421 905 382 285