Bývanie v okolí Bratislavy je oveľa lacnejšie.
Aké výhody ešte prináša?

Bývanie v okolí Bratislavy je oveľa lacnejšie. Aké výhody ešte prináša?Ak hľadáte nové bývanie, zrejme riešite faktory ako dostupnosť, pohodlie a atraktívna cena. A ak to má byť v Bratislave, prichádza ešte dilema naviac: čo najrozumnejšie zvážiť pomer cena a výkon bývania v meste vz. v blízkom okolí. V tomto článku sa zameriame práve na bývanie v okolí Bratislavy a na všetko, čo je dobré pri rozhodovaní zvážiť.

Viac za menej?

Častokrát je rozhodujúcim faktorom práve cena. Netreba chodiť okolo horúcej kaše – bývanie v okolí Bratislavy stojí menej. Napríklad za cenu bytu v Bratislave môžete mať vlastný rodinný dom v novostavbe so záhradou. Obzvlášť pre rodiny s deťmi je to veľmi príťažlivé.

Na druhej strane, dom a záhrada predstavujú aj starosti navyše. Pre niekoho to môže byť hobby alebo relax, no pre iného záťaž. Byt je oveľa menej náročný na údržbu, preto je ideálnou voľbou pre milovníkov moderného mestského života.

Oáza mimo zhonu

Ak túžite po oddychu a pokojnom prostredí, satelitné bývanie bude tým pravým orechovým pre vás. Budete na vidieku, no predsa na skok od mesta a všetkých jeho vymožeností. Výhodou tiež je, že sa vám podarí vyhnúť sa preplneným uliciam a problémom s parkovaním, ktoré sú typické pre mestské prostredie.

Dostupnosť služieb

Aj keď bývate mimo samotného mesta, dostupnosť služieb nemusí byť problémom. Avšak, v súčasnosti to nie je pravidlom a nie všetky dediny sú už dostatočne občiansky vybavené. V tom prípade budete odkázaní na auto alebo dobrý spoj.

Zaujímavé je aj porovnanie služieb. V menších mestách a obciach máte síce na výber z menšieho množstva napríklad kaderníctiev, zato ceny za ich služby sú oveľa dostupnejšie. V Bratislave, kde je obrovská konkurencia a vysoké ceny za prenájmy priestorov, to môže vyjsť aj niekoľkonásobne drahšie. Opäť víťazia obce, súhlasíte?

Komunita a susedstvo

Menšie spoločenstvo umožňuje ľuďom lepšie sa spoznať, vytvárať dobré susedské vzťahy a silnú komunitu. Pravdepodobne tu stretnete ľudí a rodiny v podobnej situácii, ktoré sa sem prisťahovali a dochádzajú za prácou či vzdelaním do Bratislavy.

Prisťahovalci i domáci sa viac spájajú, vytvárajú rôzne podujatia a stretnutia alebo sa vo voľnom čase venujú rôznym projektom. Majú miestny futbalový tím, dobrovoľný hasičský zbor alebo sa spoločnými silami snažia zachrániť vzácny miestny kaštieľ.

Dobrá investícia

Investovanie do nehnuteľností v okolí Bratislavy má dobré vyhliadky do budúcnosti. Tak, ako sa rozvíja infraštruktúra a služby v satelitnom obydlí a jeho popularita, by sa mala zvyšovať aj hodnota vášho majetku.

Ak je daná lokalita navyše aj turisticky atraktívna, sú to ďalšie body k dobru. Tým máme na mysli napríklad blízkosť jazera, vyhľadávaného lesa či turistickej atrakcie. Vďaka tomu môžete v budúcnosti váš dom prenajímať dovolenkárom alebo výhodne predať.

Extra tip na záver

Bývanie v okolí Bratislavy prináša mnoho výhod oproti bývaniu v samotnom meste. Vysnívaný Domov vám ponúka na predaj radové rodinné domy v obci Blahová. Tieto 4-izbové domy sú v modernom prevedení, energeticky úsporné a cenovo dostupné. Každý zo 6 domov disponuje samostatným pozemkom a 2 parkovacími miestami.

Hovoríte si, že túto obec nepoznáte? Blahová v okrese Dunajská Streda je menej známym satelitom, zato však ponúka niekoľko výhod. K nim patrí napríklad výborná dopravná dostupnosť. Vďaka novej rýchlostnej ceste sa veľmi rýchlo dostanete do hlavného mesta – do centra to potrvá približne 37 minút, do Senca a Dunajskej Stredy je to 20 minút.

Blahová sa nachádza na Žitnom ostrove pri ramene Malého Dunaja, takže lokalitu charakterizuje ticho a pokoj vidiek. V obci však nájdete obchod, poštu, reštauráciu, materskú školu, obecný oddychový park aj futbalové ihrisko. Neďaleko sa nachádza rekreačné stredisko Madarász, areál športu Aquarea, súkromná ZOO Malkia Park, motoristický okruh Slovakia Ring a hráčov golfu určite poteší SEDIN Golf Resort.

Vysnívaný domov

ponúka výstavbu pasívnych a nízkoenergetických murovaných domov.

  • +421 949 134 882